Przejdź do treści
Blog.
panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne a wyładowania atmosferyczne 

O piorunach krąży wiele mitów, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością. Przekonanie, że wyładowania atmosferyczne przyciągane są przez metale, a panele fotowoltaiczne zwiększają ryzyko uderzenia pioruna to wszystko, nieprawdziwe informacje.

Columbus Care – bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych

 

Jeśli chcemy, aby panele fotowoltaiczne działały bezpiecznie i niezawodnie przez wiele lat, należy starannie dobrać wszystkie elementy instalacji elektrycznej. 

Columbus Elite, oferuje kompleksową obsługę Klienta, która rozpoczyna się już na etapie projektowania instalacji. Zadbamy, aby instalacja fotowoltaiczna w pełni zaspokajała zapotrzebowanie Twojego gospodarstwa domowego, zaplanujemy wykonanie niezbędnych prac i przygotujemy projekt. Columbus Care to także opieka posprzedażowa. 

 

Gwarancja na instalację jest kluczową sprawą ponieważ daje komfort i bezpieczeństwo na długie lata. Dlatego Twoja instalacja jest objęta 15-letnią Gwarancją Totalną i jeśli cokolwiek wymagałoby sprawdzenia, nasi serwisanci mogą zweryfikować poprawność działania instalacji. 

 

Columbus Safe – dodatkowe zabezpieczenie Twojej instalacji fotowoltaicznej 

Od listopada 2020 roku, wszystkie instalacje fotowoltaiczne od Columbus zostały dodatkowo wyposażone są w taśmy samogaszące – Columbus Safe. Jest to w pełni autonomiczny i ekologiczny system ochrony przeciwpożarowej. Taśma samogasząca podnosi bezpieczeństwo i chroni przed ryzykiem wystąpienia pożaru.

Przy montażu instalacji fotowoltaicznej, istotne jest fachowe zainstalowanie urządzeń do ochrony odgromowej przy zachowaniu aktualnych norm i przepisów. Mimo znikomego prawdopodobieństwa pożaru spowodowanego przez fotowoltaikę, nie można ignorować ryzyka.

Dlatego Columbus Elite, zapewnienia bezpieczne użytkowanie paneli fotowoltaicznych już na etapie projektowym, uwzględniając elementy ochrony odgromowej i przepięciowej. Zaczynając od modułu a kończąc na falowniku dostarczamy kompleksową usługę dzięki której, niezależnie od zjawisk pogodowych będziesz mógł cieszyć się korzyściami płynącymi  z instalacji fotowoltaicznej przez lata. 

Zajrzyj na nasz profil na Facebook’u!