Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Kolejny rekord produkcji energii z OZE

Kolejny rekord produkcji energii z OZE

Kolejny rekord w ilości wyprodukowanej energii przez OZE w Polsce został pobity! W niedzielę 19 czerwca, moc wyprodukowana przez odnawialne źródła energii przekroczyła 10 GW. Największy udział w tym rekordowym wyniku miała niewątpliwie fotowoltaika, która wygenerowała aż 6,2 GW mocy. Jak wpłynęło to na ceny energii elektrycznej? 

OZE - Fotowoltaika na pierwszym miejscu

Jak podaje portal Wysokie Napięcie, między godziną 14.00 a 15.00 19 czerwca, OZE zapewniły 10 GW, co wyniosło 67% zapotrzebowania na moc w Polsce. Elektrownie fotowoltaiczne zapewniły 55,33 GWh, a energia wiatrowa 61,32 GWh. 

Jak widzimy na przykładzie tego rekordowego wyniku, przy odpowiednich warunkach pogodowych OZE istotnie są w zapewnić nawet 60% zapotrzebowania na energię. Udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym wiarygodnie rośnie z miesiąca na miesiąc. Na forach internetowych poświęconych fotowoltaice, posiadacze instalacji PV dzielą się swoimi wynikami i szacują, że produkcja energii w skali roku będzie prawdopodobnie bardzo dobra. Jeśli zastanawiasz się, czy fotowoltaika nadal się opłaca warto sprawdzić opinie użytkowników, którzy już zainwestowali w OZE.

OZE a rekordowo wysokie ceny prądu

Ten rok niewątpliwie okazał się wyjątkowo ciężki dla naszych portfeli. Rosnąca inflacja i ceny prądu dotknęły każdego z nas. Koszt energii elektrycznej w giełdowych kontraktach osiągnął prawie PLN 1000/MWh, a średni poziom od początku roku to PLN 701/MWh. Jak prognozują analitycy ceny energii w taryfie G mogą wzrosnąć nawet o 70%.

Cena prądu w stosunku do pierwszego kwartału 2021 roku podrożała aż o 229,30 zł za MWh. Jest to najwyższy historycznie wzrost średniej ceny, jeśli porównywać pierwsze kwartały ostatnich 12 lat. - czytamy na portalu swiatoze.pl

Co spowodowało tak wysoki wzrost cen energii? Przede wszystkim podwyżki surowców energetycznych. Od stycznia ubiegłego roku średnie ceny wzrosły o blisko 101% (węgiel), 89% (pellet), 74% (drewno kawałkowe) oraz gaz (24%).

W rezultacie węgiel jest już dwa razy droższy niż w 2021 roku, a po decyzji Gazpromu o zaprzestaniu dostaw gazu m.in. do Polski czekają nas kolejne podwyżki tego surowca energetycznego. W dniu wstrzymania dostaw cena gazu w Europie wzrosła już o 24%.

Sytuacja na rynku energii jest szansą dla rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce

19 czerwca zapotrzebowanie na pracę elektrowni węglowych w ciągu dnia spadło na tyle, aby obniżyć hurtowe ceny prądu na polskim rynku (do 53 euro/MWh). Tego jednego dnia, dzięki OZE zmniejszyły zapotrzebowanie elektrowni na ponad 1000 wagonów z węglem

Rozwój OZE niewątpliwie wpływa bezpośrednio na ceny energii. Rośnie liczba prosumentów, przybywa instalacji PV - zainstalowana pod koniec I kwartału moc wyniosła 9,4 GW. Większa produkcja czystej energii przekłada się oczywiście na obniżenie cen energii na rynku hurtowym. 

farma fotowoltaiczna korzyści

Jak obniżyć rachunki za prąd? Wybierając OZE!

Ceny energii elektrycznej na całym świecie rosną, a Polska nie jest wyjątkiem. Istnieje jednak rozwiązanie, które może pomóc w obniżeniu rachunków: przejdź na energię odnawialną. Jednym z najbardziej odpowiednich rozwiązań dla osób fizycznych jest zastosowanie fotowoltaicznych paneli słonecznych.

Największą korzyścią z zainstalowania paneli słonecznych jest oszczędność kosztów energii elektrycznej. Jeśli Twoja instalacja jest wystarczająco duża, możesz być w stanie wyprodukować wystarczającą ilość energii elektrycznej dla całego domu.

Czym właściwie jest zielona energia? Sprawdź nasz poprzedni artykuł

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego warto postawić na odnawialne źródła energii?

  • Chronisz środowisko: przechodząc na odnawialne źródło energii; 
  • Obniżasz rachunki za prąd: panele słoneczne zapewniają znaczną niezależność dzięki wykorzystaniu własnej produkcji energii. Z paneli można pobierać czystą energię, co obniża rachunki za prąd i częściowo pozwala uniknąć wahań cen energii elektrycznej.
  •  To inwestycja, która jest opłacalna: koszt zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych jest wysoki. Jednak w dłuższej perspektywie inwestycja ta powinna być atrakcyjna ponieważ może obniżyć rachunki za energię elektryczną, a nawet przynieść zysk ze sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach OZE? Jakie korzyści zapewnia fotowoltaika? Nasi Doradcy Energetyczni odpowiedzą na Twoje pytania i przedstawią kompleksową ofertę na miarę Twoich potrzeb. Wybierz fotowoltaikę od Grupy Columbus!

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: