Blog

Blog

Dowiedz się jak być Eko Ekspertem Sprzedaży!

Opinie o fotowoltaice. Czy nadal warto inwestować?

Opinie o fotowoltaice. Czy nadal warto inwestować?

Ze względu na zmieniającą się sytuację gospodarczą i ustawę legislacyjną, coraz więcej osób może się zastanawiać, czy fotowoltaika się opłaca w 2022 roku. Opinie o fotowoltaice, które możemy znaleźć na forach, mogą być różne, jednak nie zawsze są one miarodajne.

Fotowoltaika: opinie użytkowników

Opinie, które możemy znaleźć w Internecie, są skrajne. Część osób ostrzega przed inwestycją w fotowoltaikę ze względu na własne doświadczania, brak profesjonalizmu firm, które odpowiadały za sprzedaż i montaż, czy na powtórzone opinie swoich znajomych lub rodziny. Z drugiej strony jest jeszcze więcej osób, które polecają inwestycję w fotowoltaikę, powołując się na własne doświadczenia. Oczywiście, czytając te komentarze, nie mamy żadnej pewności, że są one prawdziwe – niezależnie od tego, czy ich wydźwięk jest negatywny, czy pozytywny. Jak znaleźć rzetelne opinie na temat fotowoltaiki?

Opinie o fotowoltaice w znacznej mierze opierają się o niedokładne informacje. Czytając je, nie wiemy, czy negatywne odczucia wynikały z nieodpowiedniego oszacowania kosztów, problemów z instalacją, czy nieprofesjonalną obsługą Klienta. Jest wiele firm fotowoltaicznych i nie powinniśmy wyciągać wniosku o branży OZE na podstawie błędów pojedynczych osób.

Fotowoltaika w 2022 roku

Czy inwestycja w fotowoltaikę ma jeszcze sens?

Nie da się ukryć, że fotowoltaika jest chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem w wielu gospodarstwach domowych. Szczególnie przez wzgląd na rosnące ceny prądu, coraz więcej osób szuka sposobów na oszczędności. Dzięki OZE wiele tysięcy rodzin zagwarantowało sobie niezależność energetyczną. Inwestycja w fotowoltaikę może być opłacalna, ale nie zawsze. Czym się kierować podczas podejmowania decyzji?

Przede wszystkim zweryfikujmy firmę, z której usług chcemy skorzystać. Warto wybrać taką ofertę, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Tu szczególnie warto mieć na uwadze nie tylko kwestie finansowe. Zwróćmy uwagę, czy potencjalna firma posiada sprzęt w magazynach, w jakim terminie realizowane są inwestycje i jak przebiega cały proces. Decyzja o inwestycji w panele fotowoltaiczne powinna być przemyślana, dlatego wybór sprawdzonej firmy o stabilnej pozycji na rynku jest niezwykle istotna.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, czy faktycznie inwestycja w fotowoltaikę ma sens. Odnawialne źródła energii to przyszłościowe rozwiązanie, jednak nie każde gospodarstwo domowe zużywa tyle prądu, by inwestycja była sensowna. Jeżeli miesięcznie Twój rachunek za prąd nie przekracza 100 zł, fotowoltaika może nie spełnić Twoim oczekiwań.

To, czy fotowoltaika się opłaca, zależy od wielu czynników. Opinie o fotowoltaice w sieci mogą nie dawać nam pełnego obrazu sytuacji. Dlatego, zanim zdecydujemy się na inwestycje w fotowoltaikę, warto spotkać się z Doradcą Energetycznym Columbus Elite. Podczas takiego spotkania nasz Doradca rozwieje wszelkie wątpliwości i przedstawi ofertę najlepiej dopasowaną do konkretnego przypadku.

Fotowoltaika - opinie użytkowników

Opinie o fotowoltaice. Mity i fakty

Ostatnie miesiące wywoływały wiele emocji. Z jednej strony mogliśmy usłyszeć głosy, że fotowoltaika nie będzie już opłacalna, z drugiej – zainteresowanie nowoczesną i ekologiczną formą pozyskiwania energii jest bardzo duże. Jedną z ofert, które odmieniły postrzeganie zmian legislacyjnych, jest bilansowanie 1:1 od Grupy Columbus, o którym pisaliśmy w naszym poprzednim artykule.

W Columbus Elite wiemy, że fotowoltaika to rozwiązanie przyszłości i szansa na niezależność energetyczną naszych domów. Zmiany na rynku są jedynie wyzwaniem, które pozwala nam jeszcze lepiej dopasowywać naszą ofertę do potrzeb i oczekiwań Klientów.

Jeżeli jesteś przedstawicielem handlowym i chcesz się rozwijać w branży OZE, dołącz do nas. Prowadzimy aktywną rekrutację na terenie całej Polski i szukamy osób, które razem z nami chcą dostarczać ekoenergetyczne rozwiązania do domów Polaków.

Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Zobacz więcej
Zobacz także

Zobacz także

Metoda Sandlera - najlepsze techniki sprzedaży

System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy. Jak metoda Sandlera może pomóc Ci osiągać lepsze wyniki?

czytaj dalej
„Ciepłe Mieszkanie” - nowy program dofinansowań

21 lipca ruszył program “Ciepłe Mieszkanie”. Program skierowany jest do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych, którzy będą mogli starać się o dotację w swoich gminach. Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

czytaj dalej
Dzień Długu Ekologicznego - co oznacza?

Stoimy w obliczu kryzysu klimatycznego. Aby uniknąć nieodwracalnych zmian na naszej planecie musimy wspólnie pracować i stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz środowiskowym. Dzień Długu Ekologicznego wyznacza datę, w której wykorzystaliśmy wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia może odnowić w ciągu całego roku.

czytaj dalej
Energia wiatrowa

W miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi kryzysu klimatycznego, przed którym stoimy, coraz ważniejsza staje się potrzeba znalezienia czystych i odnawialnych źródeł energii, a nie polegania na ograniczonych zasobach naturalnych świata. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest energetyka wiatrowa. W tym artykule przyjrzymy się, czym jest energia wiatrowa oraz jakie są jej zalety i wady.

czytaj dalej
Najlepiej płatne zawody w branży OZE

Paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz, przez długi czas były branżą, która oferowała jedne z najlepiej opłacanych miejsc pracy. Jednak na całym świecie następuje odchodzenie od źródeł konwencjonalnych na rzecz zielonej energii z OZE. Stworzyło to ogromną szansę dla pracowników na przejście na usługi w sektorach odnawialnych.

czytaj dalej
Zarządzanie stresem w pracy

Badania wskazują, że 75% pracowników uważa, że ​​odczuwa stres w pracy. Przyjrzyjmy się, jakie są skutki stresu związanego z pracą i jak sobie z nim radzić. Omówimy również wiele korzyści płynących z odpowiedniego radzenia sobie ze stresem w pracy.

czytaj dalej
Dlaczego sprzedaż to najlepsza pierwsza praca?

Pierwsza praca bez doświadczenia? Dlaczego warto wybrać sprzedaż i czego może nauczyć Cię praca handlowca? Codzienny kontakt z ludźmi. Autonomia i elastyczność. Wysokie prowizje. Istnieje wiele powodów, aby rozpocząć karierę w tej branży! 

czytaj dalej
Jak beton wpływa na temperaturę w miastach?

Upalne temperatury w Europie pogorszył jeden z najczęściej używanych, ale najmniej lubianych wynalazków ludzkości: beton. Jest szkieletem naszych miast będąc podstawowym materiałem niemal każdego bloku mieszkalnego, centrum handlowego, biurowca oraz większości łączących je dróg. Jak betonoza wpływa na fale upałów w miastach?

czytaj dalej
Obiekcje klienta - jak sobie z nimi radzić?

Obiekcje klienta dotyczące ceny są jednym z najczęstszych zarzutów, jakie możesz napotkać podczas sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak radzić sobie z zastrzeżeniami cenowymi klientów.

czytaj dalej
PowerHouse od Columbus - Rozwiązanie na wyłączenia instalacji fotowoltaicznych

Rosnąca ilość prosumentów i nowych mikroinstalacji wpływa na przeciążenie systemu elektroenergetycznego. Columbus zaprezentował PowerHouse, platformę posiadającą Regulator Napięcia, który ma redukować liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet o 90%.

czytaj dalej
Sprzedaż konsultacyjna w pracy doradcy handlowego

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się z wieloma trudnymi wyzwaniami. Sprzedając produkty z branży OZE wiesz, że Twoi potencjalni klienci docenią oferowany produkt lub usługę i chcesz im to powiedzieć. Ale nachalny sprzedawca zawsze wydaje się bardziej zainteresowany prowizją niż pomaganiem drugiemu człowiekowi. Rozwiązanie? Sprzedaż konsultacyjna!

czytaj dalej
Boom na pompy ciepła

Rok temu masowo instalowaliśmy fotowoltaikę. Teraz przyszedł czas na pompy ciepła! Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, w 2021 roku rynek pomp ciepła w Polsce urósł o 66%, a rynek pomp ciepła do ogrzewania budynków aż o 80%. Do wzrostu zainteresowania tą formą ogrzewania bez wątpienia przyczynił się m.in. rosnące rachunki za gaz.

czytaj dalej
Dołącz do nas

Dołącz do nas

Pracuj u lidera w branży odnawialnych źródeł energii!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych?

Chcesz spróbować swoich sił w prężnie rozwijającej się spółce, która stawia na profesjonalizm i rozwój?

Prześlij swoje CV i sprawdź czy sprawdzisz się w nowej roli!

Szukamy pracowników z całej Polski!

Prowadzimy cykliczne szkolenia, dzięki którym każdy zdobędzie potrzebną wiedzę do pracy jako Doradca Energetyczny. Wszystkiego Cię nauczymy! Czekamy na Twoje CV!

Zobacz co działo się w Columbus Elite: